Fileli Çalışma Koltukları Kullanışlı Mıdır?

Fileli Çalışma Koltukları Kullanışlı Mıdır?

Personel Çalışma Koltuğu Çeşitleri Nelerdir?

Personel Çalışma Koltuğu Çeşitleri Nelerdir?

Personel koltukları; çok farklı seçeneklerle kullanıcılara sunulur. Koltukların bazıları sandalye bazıları koltuk bazılarıysa tabureye benzer. Deri, file, kumaş, suni deri ve plastik oturma ve sırt bölümüne sahip olan personel koltuklarının bacak bölümleri metal, plastik ya da zaman zaman tahta olarak dizayn edilmiş olanları mevcuttur. Bazı modellerin ayakları tekerlekli, bazılarınınki ise sabittir. Siyah, lacivert, beyaz, kırmızı, yeşil, bordo, krem, gri gibi renklerin yanı sıra turuncu, pembe, açık mavi, çok renkli gibi seçenekleri de kullanıcı zevkine sunulur. Çoğu koltuğun hem boy hem sırt mesafesi kullanıcı tarafından manuel olarak ayarlanabilecek şekilde tasarlanır.

Koltukların geniş ve dar olanları mevcuttur. Boyun destekli olanları kişilere çalışma rahatlığı sunar. Toplantı odaları düşünülerek tasarlanmış modeller biraz daha az yer kaplayan seçeneklerden oluşur. Bekleme koltuğu, yönetmen koltuğu, sekreter koltuğu, bar taburesi ve benzeri çok kapsamlı alternatifler kullanıcı tercihine sunulur. Sıra dışı tasarımlara sahip personel koltukları genellikle reklam ajansları, sinema sektörü, görselliğin ön planda tutulduğu iş yerlerinde kullanılır.

Personel Çalışma Koltukları Nasıl Seçilmelidir?

Personel çalışma koltukları iş yerinin faaliyet alanına ve koltukların kullanılacağı alanın boyutu ve genel dekorasyonuna bakılarak seçilmelidir. Koltukların kire dayanıklı, kaliteli sünger yapısına sahip üretilmesi çalışanların verimi ve sağlıkları açısından önem arz eder. Koltukların yer değiştirme ihtimali söz konusuyla tekerli modeller arasından seçim yapılması doğru olacaktır. Çalışma koltuklarını kullanacak çalışanların iş yerindeki konumları da koltuk seçimini etkileyen faktörler arasındadır. Aynı ve benzer pozisyondaki çalışanların aynı tip koltuklara sahip olmaları iş yerinin huzuru ve sistemi açısından önem taşır. Estetik dekorasyonun hâkim olduğu iş yerlerinde farklı tip çalışma koltuklarının yer alması görünüm açısından şık durabilir. Daha standart yapıya sahip iş yerlerinde personel çalışma koltuklarının aynı model ve renklerde tercih edilmesi ofise daha ciddi bir hava katar.

Fileli Çalışma Koltukları Kullanışlı Mıdır?

Personel koltukları; kumaş, deri, suni deri, nubuk ve file gibi materyallerden tasarlanır. File kumaşlar, kullanıcıları terletmemesi açısından tercih edilir. Bazı koltuk modelleri kumaş, deri, nubuk, file karışımlarından dizayn edilir. File kumaşlı personel çalışma koltuklarının dar, geniş, boyun destekli, ayarlanabilir ve benzeri çeşitleri bulunur. Birçok renge sahip file koltukların bazıları çift renkli, ayakları ise genellikle 360 derece döner tekerleklidir. Az sayıda da olsa sabit ayakları olan koltukların ayak materyalleri plastik ya da metalden oluşur. Koltukların dizaynlarında da oldukça farklı modeller göze çarpar. 

Whatsapp Destek Hattı
WhatsApp

İletişime geçmek için hemen tıklayınız

Tıklayınız